W nowym roku szkolnym wybraliśmy się na pierwszą wycieczkę autokarową. Od dawna pragnęliśmy odwiedzić Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie i właśnie to marzenie się spełniło. Przed wyjazdem przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa obowiązujące na wycieczce. Zwiedzanie ZOO zaczęliśmy od spaceru alejkami ogrodu, przyglądając się z zainteresowaniem kolejnym zwierzętom: żubrom, tygrysom sumatrzańskim, papugom, flamingom chilijskim, czarnym bocianom. Najwięcej radości sprawiła wychowankom obserwacja orangutanów. One również były zainteresowane naszymi odwiedzinami. Akurat była to pora naszego posiłku i odnieśliśmy wrażenie, że małpy też chętnie by coś przekąsiły. Pamiętaliśmy jednak, że w ZOO nie można dokarmiać zwierząt.

Największe wrażenie wywołała u nas wizyta w akwarium. Byliśmy zachwyceni pomieszczeniem pełnym zieleni i świergotu ptaków. Spacerując po szklanym moście widzieliśmy pod nogami płaszczki słodkowodne. Mogliśmy podziwiać nie tylko akwarium z tropikalnymi rybami ale również największe w Polsce akwarium roślinne.

Przed samym zakończeniem wycieczki zaczął padać deszcz, a my zmęczeni, lecz uradowani wróciliśmy do Ośrodka. Polecamy wszystkim odwiedzenie tego niezwykłego miejsca. Na pewno jeszcze tam wrócimy. Tymczasem prezentujemy pamiątkowe zdjęcia.