W dniu dzisiejszym, w godzinach popołudniowych w naszym domu przyjmowaliśmy niecodziennych Gości: Przłożoną Generalną Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, Siostrę Evelyne Franc wraz z Siostrą Radną Generalną dla krajów słowiańskich, Siostrę Zofię Daniscakovą. Towarzyszyły im również delegacje Sióstr Prowincji Słowiańskich: ze Słowenii, Słowacji, Albanii-Kosowa i trzech Prowincji Polskich Zgromadzenia. Okazją do tej niecodziennej wizyty były obchody Jubileuszu 300-lecia powstania Polskiej Prowincji Sióstr Miłosierdzia. Centralne uroczystości miały miejsce w Warszawie w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia w dniach 17 – 21 czerwca.

W programie wizyty Siostry Evelyne Franc było spotkanie z przedszkolakami na sali teatralnej oraz w pomieszczeniach przedszkolnych, spotkanie z wychowankami Ośrodka w poszczególnych grupach oraz spacer po terenie rekreacyjnym. Druga część spotkania obejmowała modlitwę Nieszporów z rozważaniem, którym przewodniczył Ks. Ludwik Wierzchołowski CM z parafii św. Krzyża w Warszawie. Do udziału w wieczornej modlitwie zaproszeni byli świeccy współpracownicy Ośrodka i Przedszkola, rodzice wychowanków oraz mieszkańcy Łbisk. Po wspólnej modlitwie przeszliśmy na kolację, po której zostaliśmy zaproszeni na premierę pierwszej części filmu pt.: “Droga” zrealizowanego przez dwie Siostry Miłosierdzia z racji wspomnianego Jubileuszu.

Wyjątkowemu spotkaniu z Przełożoną Generalną towarzyszyła atmosfera radości, a sprawiły to Jej prostota, zwyczajność i bezpośredniość w relacjach. Dziękujemy !