Maj, maj jest na ziemi, świat się zieleni! Rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc w roku! Czekamy na promienie majowego słońca, kwitnące łąki i ogrody, pachnący bez i radosny świergot ptaków. I nawet majowy deszczyk nikomu nie zaszkodzi.

Maj to miesiąc szczególny – poświęcony Matce Bożej, opiekunce nowego, rozwijającego się życia. 3 maja obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Dzień Konstytucji. Niech Matka Boska będzie obecna w naszej codzienności. Pamiętajmy, że 26 maja to Dzień Matki! W maju obchodzimy także Zielone Świątki, czyli Święto Zesłania Ducha Świętego.

A wracając do tradycji naszego Wesołego Kalendarza… wybierzmy się na wiosenny spacer, poczujmy zapach powietrza i obsypanych kwieciem drzew owocowych. Zobaczmy, co tak pięknie kwitnie na niebiesko? Przecież w maju mamy dzień niezapominajki! Nie zapominajmy również o dniach dzielnych strażaków, farmaceutów oraz wszystkich ludzi pracy! Obejrzyjcie nasz kalendarz i sprawdźcie, jakie jeszcze ciekawe daty się w nim kryją?!