W bieżącym roku przypada 190 rocznica Objawienia Maryjnego, jakie miało miejsce w 1830 roku w Paryżu przy Rue du Bac. Łaski spotkania z Najświętszą Panną dostąpiła siostra Katarzyna Laboure ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Ta szczególna rocznica jest okazją do przypomnienia i pogłębienia minionych wydarzeń.

„Każde życie ludzkie zaczyna się podobnie, lecz nie każde przebiega podobnie, lecz nie każde przebiega tak samo i ma taki sam koniec. Życie siostry Katarzyny, Siostry Miłosierdzia, zaliczonej w poczet błogosławionych w 1933 roku, a do grona świętych w 1947, sądząc po ludzku, należało do przeciętnych i mało ciekawych, lecz w oczach Boga było wyjątkowe.

Człowiek ocenia sprawy wedle tego, co widzi. Bóg zaś ma wgląd w serce i docenia to, czym inni gardzą. To jej Najświętsza Panna ukazała się w 1830 roku i przekazała przesłanie zawarte obecnie na Cudownym najsłynniejszym medaliku świata.”

 Zwany jest cudownym medalikiem ponieważ przyczynił się do wielu nawróceń i uzdrowień oraz stanowi dowód szczególnej opieki Maryi.”

Ks. Waldemar Rakocy CM „Święta Katarzyna Laboure i cudowny medalik”, Kraków 2017 r., Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy