Wraz z dwoma koleżankami z grupy I i VII wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy, gdzie udaliśmy się środkami komunikacji miejskiej, ucząc się jednocześnie bezpiecznego i kulturalnego podróżowania. W stolicy zwiedziliśmy i pomodliliśmy się w Bazylice Świętego Krzyża.

Ulice, sklepy i place miasta były już udekorowane świątecznie, na Krakowskim Przedmieściu mieliśmy okazję podziwiać wielką paczkę wykonaną z łańcuchów choinkowych, wchodziliśmy do jej środka i wykonywaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Głównym celem wyjazdu była Manufaktura Cukierków, w której obserwowaliśmy pokaz wykonywania cukierków, dowiedzieliśmy się że karmel z którego wyrabia się słodycze musi być rozgrzany do bardzo wysokiej temperatury i należy uważać by się nie poparzyć. Zobaczyliśmy też sposób rozjaśniania karmelu z koloru złotego na biały, poprzez rozciąganie karmelu na specjalnym haku dostaje się do jego wnętrza więcej powietrza które powoduje zmianę barwy. Na koniec pokazu wszyscy otrzymaliśmy jeszcze ciepłe, ale już niegorące lizaki do spróbowania – były pyszne.