Dawno, dawno temu, daleko stąd żył duchowny, który pragnął nade wszystko, by ludzie byli szczęśliwi. Przez całe życie pomagał biednym, a czynił to w sposób tak dyskretny, że nikt z obdarowanych nie domyślał się nawet, skąd pochodzą rzeczy znajdowane pod drzwiami lub wpadające przez okno. I choć w zamian dobroczyńca nie oczekiwał nawet dobrego słowa, wieść o jego szlachetnych uczynkach rozeszła się po świecie lotem błyskawicy.
Wkrótce duchowny został biskupem, a gdy dopełniły się jego dni na ziemskim padole – świętym. Jako święty Mikołaj stał się patronem wielu profesji, bo tak szczodrego opiekuna chcieli mieć wszyscy. Oczywiście wiadomo, że podarki najbardziej kochają dzieci, dlatego św. Mikołaj jest przede wszystkim ich patronem i świętym najbardziej przez nie ukochanym.

Tak więc i my doczekaliśmy się odwiedzin świętego Biskupa Mikołaja!

Nie zapomniał o nas!

Czekając na Drogiego Gościa, nasi wychowankowie  wzięli udział w małym konkursie wiedzy o św. Mikołaju. Okazało się, że wszyscy byli doskonale zaznajomieni z jego życiorysem, bo odpowiedzi na pytania były bezbłędne.

Św. Mikołaj przybył do nas oczywiście z prezentami, ale i my nie zapomnieliśmy o upominkach dla Niego. Każda grupa pomalowała portret św. Mikołaja i przygotowała paczkę, którą wręczyła św. Mikołajowi dla innych dzieci.

My również chcemy być tak dobrzy jak św. Mikołaj, też lubimy innym sprawiać radość!

A na koniec oczywiście pamiątkowe zdjęcie!