Luty to miesiąc, w którym świętuje grupa “Rycerzy”. Juz od dłuższego czasu myślimy i przygotowujemy sie do naszej prezentacji. W roku ubiegłym było to przedstawienie, w tym roku chcieliśmy pokazać się z innej strony. A ponieważ karnawał wciąż jeszcze trwa, dlatego zaproponowaliśmy wszystkim  “RYTMY PRZYJAZNE SERCU” !

W nawiązaniu do św. Walentego chłopcy zainscenizowali wiersz T. Śliwiaka “Zakochana żaba”, a następnie zaprosiliśmy do konkursu, w którym specjalnie powołane jury, oceniało elegancję i styl gentelmenów proszących partnerki do tańca. Następnie przygotowaliśmy muzyczne dedykacje dla S. Dyrektor, dla obecnych I nieobecnych Rodziców, dla Pracowników Ośrodka oraz dla poszczególnych grup wychowawczych. W czasie muzycznych dedykacji Rycerze – gospodarze wieczoru zapraszali do tańca adresatów dedykacji. Na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich do konkursu, polegajacego na ułożeniu wersetu piosenki biesiadnej z wylosowanej rozsypanki wyrazowej, odgadnięciu tytułu piosenki oraz odtworzeniu całości tekstu. Jak się okazało, nie było to zadanie łatwe ani dla wychowanków, ani dla opiekunów czy rodziców, którzy pracowali  z “Rycerzami”.

Po części zabawowej zaprosiliśmy wszystkich na kolację, a nasza grupa spożywała ją w świetlicy wraz z zaproszonymi Gośćmi. Po przerwie spotkaliśmy sie ponownie na sali widowiskowej, by obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą Patronowi Domu i Dzieła – św. Franciszkowi Regis Clet, którego święto będziemy obchodzić już za kilka dni.