W dniach 15.07.2013 do 02.08.2013 w naszym Specjalnym Ośrodku w Łbiskach odbywały się stacjonarne, artystyczne półkolonie.

Temat przewodni naszych działań brzmiał : „Każdy ma w sobie artystę”.

Do wspólnej zabawy i wypoczynku zapraszaliśmy wychowanków naszego  Ośrodka, ale również   inne  niepełnosprawne dzieci i młodzież  z terenu naszej gminy Piaseczno,

którzy chcieli aktywnie odpoczywać podczas wakacji i nabywać  umiejętności artystyczne.

Codziennie mieliśmy możliwość uczestniczyć w innych zajęciach – były to zajęcia teatralne, ruchowe, plastyczne, manualne  i fotograficzne, rozwijające nasze zainteresowania twórcze. Wszystkie zajęcia  poprowadzone były przez znanych nam dobrze  instruktorów i pedagogów, ale mieliśmy też przyjemność poznać i współpracować  z nowymi dla nas  osobami – zajęcia teatralne prowadziła Pani Agnieszka Sitek – aktorka filmowa i teatralna , zaś na co dzień w zajęciach towarzyszyło nam 7 sympatycznych wolontariuszek.

Poza zajęciami artystycznymi odbywały się zajęcia rekreacyjne, sportowe „Sprawni artyści”, kulinarne: „Bądź artystą w kuchni” oraz szereg ciekawych wycieczek:

– do Kawęczyna na program „Od ziarenka do bochenka”,

– do fabryki krówek w Milanówku,

– do ZOO w W-wie, na plażę wiślaną i przeprawę promem przez Wisłę.

Po wielu tych  miłych atrakcjach  mogliśmy relaksować się w nowej,  pięknej Sali Doświadczania Świata, oraz na naszej mikroplaży.

Podczas 15 dni zajęć  mieliśmy możliwość  nie tylko bawić się i odpoczywać, ale przede wszystkim w czasie zajęć warsztatowych kształcić i nabywać umiejętności plastyczne  i manualne, oraz sceniczne

i fotograficzne.

Na zakończenie  zaprezentowaliśmy nasze nowe umiejętności przed rówieśnikami, rodzicami, oraz zaproszonymi gośćmi  w  pokazie artystycznych dokonań  w formie wernisażu prac i występu teatralnego na scenie – Stworzenie Świata wg Pisma Świętego.

Krótki reportaż z półkolonii można zobaczyć tu:   http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1434