Z wielką radością odpowiedzieliśmy na zaproszenie, które skierowała do nas Para Prezydencka podczas spotkania w naszym domu w dniu 01 czerwca bieżącego roku, z okazji Dnia Dziecka.

28 października 2021r. nasi  wychowawcy, opiekunowie oraz  pracownicy ośrodka, wraz z delegacją wychowanków spotkali się z Pierwszą Damą Panią Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Po zwiedzeniu Pałacu z radością czekaliśmy na to spotkanie. Pierwsza Dama powitała nas tak serdecznie i ciepło, że od razu poczuliśmy się jak w domu.  Następnie  przeszliśmy do sali, gdzie czekał na nas pyszny poczęstunek. Siedząc przy stołach, dzieliliśmy się wrażeniami ze zwiedzania Pałacu,  zadawaliśmy pytania, żeby dowiedzieć się na czym polegają obowiązki,  które pełni w domu, jak przygotowuje się do oficjalnych spotkań, wystąpień i podróży, jak wygląda harmonogram dnia Pierwszej Damy oraz co lubi robić. My też opowiadaliśmy: o własnych zainteresowaniach, o tym co lubimy robić, o nauce, o sporcie, o harcerstwie  do którego niektórzy należą, o zbliżających się świętach i świątecznych tradycjach. Nigdy nie myśleliśmy, że zostaniemy tak serdecznie ugoszczeni.

W trakcie  rozmów, nagle w drzwiach zobaczyliśmy Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, który do nas dołączył. To spotkanie było radosnym zaskoczeniem i kolejną niespodzianką.
I chociaż Pan Prezydent nie mógł zostać dłużej, to i tak spotkanie z Parą Prezydencką w ich Pałacu,  pozostanie na zawsze w naszym sercu i pamięci.

Od samego początku towarzyszyła nam wielka serdeczność i życzliwość wszystkich pracowników.

Jesteśmy wdzięczni za to zaproszenie i tak owocne spotkanie. Poczuliśmy się ważni
i szczęśliwi. Na zakończenie Pierwsza Dama obdarowała nas upominkami. Bardzo serdecznie dziękujemy i zapewniamy, że będziemy pamiętać, bo to co w sercu pozostaje na zawsze!