20 grudnia w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Łbiskach był dniem szczególnym. Społeczność naszej placówki wraz z rodzicami wychowanków i zaproszonymi gośćmi pochylała się nad tajemnicą narodzenia Syna Bożego i zacieśniała więzi przy wspólnym, wigilijnym stole.

Wychowankowie przedstawili jasełka misyjne pod tytułem „A na ziemi pokój”. Aktorzy wcielili się w role aniołów, pasterzy, mędrców i dzieci z różnych stron świata. Podjęli oni trud wędrowania do Betlejem, Domu Chleba, gdzie z pozoru nie było nic pociągającego i efektownego.  Przybyli do stajenki by zobaczyć niemowlę, całkowicie zależne od wrażliwości luidzkich serc. Wielu spośród naszych wychowanków znajduje się właśnie w takiej sytuacji. Wspólnie szukali sposobu, aby na całym świecie zapanował pokój. Niezależnie od tego czy do stajenki przyszli z pustymi rękami czy z cennymi darami, każdy z nich został obdarowany. Doświadczyli prawdziwego i trwałego pokoju, którego nie jest w stanie zmącić nawet wojna, a który rodzi się z doświadczenia miłości.

Trzymając w dłoniach biały opłatek, pamiętając o tych którzy są nam bliscy, życzyliśmy sobie nawzajem aby w tę szczególną noc nie zabrakło nam miłości w sercach. Byśmy byli otwarci na pojednanie, przebaczenie, wrażliwi na piękno i prawdę, byśmy byli dla drugiego człowieka, zwyczajnie dobrzy, radośni. By Miłość, która w noc Bożego Narodzenia zstąpiła na świat w Osobie  bezbronnego Dziecka była naszą siłą.

Po życzeniach, przy dźwiękach kolęd zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Dzięki staraniom sióstr i pań pracujących w kuchni, zapach wigilijnych potraw rozchodził się po całym Ośrodku od samego rana. Na pięknie nakrytych białymi obrusami stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw, barszczu z uszkami, pierogów, ryb, makowców i pierników.

W naszej ośrodkowej społeczności świąteczna radość rozpoczęła się już tego wieczoru i w podniosłej atmosferze rozstaliśmy się by spędzić czas w naszych rodzinnych domach. Spotkamy się ponownie już w Nowym 2020 Roku.