W dniu 9 czerwca 2013r. na terenie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Łbiskach odbył się piknik rodzinny. Organizatorami „Święta Rodziny” był Zespół Szkół Specjalnych wraz z Specjalnym Ośrodkiem Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo w Łbiskach.

Piknik rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w Kapicy Specjalnego Ośrodka Wychowawczego, po której dzieci i młodzież wraz z rodzinami udali się na poczęstunek. Uroczystość rodzinną rozpoczęła Siostra Jolanta Nazarko – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo w Łbiskach  wraz z Panią Janiną Opoczyńską-Jarecką – Dyrektor  Zespołu Szkół Specjalnych w Łbiskach, witając zaproszonych gości, rodziców, dzieci i młodzież. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz: Pan Stefan Dunin – Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego, Pani Honorata Kalicińska – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Pan Jerzy Leniec – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piaseczyńskiego, nadkom. Ryszard Cieszkowski – Zastępca Dowódcy ds. logistyki Oddziału Prewencji Policji w Warszawie   oraz Pan Bogdan Wrochna – Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Górze Kalwarii. Swoją obecnością uświetnił naszą uroczystość Pan Tomasz Mędrzak – aktor teatralny i telewizyjny, znany głownie z ról: Stasia Tarkowskiego w pierwszej ekranizacji „W pustyni i w puszczy” i Leszka Talara w serialu telewizyjnym „Dom”, założyciel i dyrektor artystyczny stowarzyszenia Teatr TM oraz  Pani Agnieszka Sitek aktorka teatralna i telewizyjna współtwórczyni stowarzyszenia Teatr TM.

Występy młodych artystów, piosenką Leonarda Cohena „Hallelujah” rozpoczęła Natalia Zaręba, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Ewy Krazue w Piasecznie. Uczennice i wychowanki Ośrodka i Szkoły zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w tańcu do piosenki „Raduje się dusza ma”. Chłopcy do piosenki Franka Sinatry „New York New York Song”, brawurowo wykonali taniec, wprowadzając gości w dobry nastrój.

Na zakończenie części artystycznej, Natalka Zaręba wykonała piosenkę „Cudownych rodziców mam”, dedykując ją wszystkim zebranym gościom.

Na nasze zaproszenie odpowiedział i zagrał charytatywnie Zespół Muzyczno-Wokalny
w składzie: Jarosław Nietrzebka, Grzegorz Obrycki, Stanisław Nietrzebka i Andżelika Grzegrzułka. Zespół zagrał polskie i zagraniczne przeboje w rytmie bluesa i tym samym rozpoczął wspólną zabawę taneczną.

Zebrani goście zostali również zaproszeni do udziału w licznych atrakcjach piknikowych, które zostały przygotowane przez  nauczycieli obu placówek. Uczniowie wraz z rodzinami uczestniczyli w grach integracyjnych, zawodach sportowych oraz w różnorodnych zajęciach artystycznych. Wśród zaplanowanych atrakcji nie zabrakło malowania twarzy najmłodszych oraz robienia kolorowych „tatuaży”.

Duże zainteresowanie wśród wychowanków wzbudził pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Jazgarzewa oraz możliwość obejrzenia wozu policyjnego z Oddziału Prewencji Policji
w Warszawie.

Organizatorzy „Święta Rodziny” składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Pikniku Panu Januszowi Chojeckiemu właścicielowi cukierni „Chojecki” w Piasecznie, Panu Wiesławowi Borguskiemu właścicielowi Piekarni w Zalesiu Dolnym oraz Pani Reginie Strąk – Centrum Drobiowe „Reg-Drób” w Ząbkach.