Taki dzień należy spędzić na wesoło! A co gwarantuje najlepszą zabawę? Oczywiście aktywności ruchowe na świeżym powietrzu, zwłaszcza gdy dopisuje pogoda, niebo jest bezchmurne, świeci słońce, jest ciepło i przyjemnie.
Rozgrzewkę rozpoczęliśmy od gry w dwa ognie. Potem było przeciąganie liny, slalom z piłką, przeróżne zabawy z wielobarwną chustą animacyjną i tak przygotowani mogliśmy ruszyć w tany! Ale najwięcej emocji wywołała bitwa balonowa. Ileż było radości, a przy okazji ochłody, gdy do balonów nalaliśmy wody. Balony latały wkoło, czasem z pluskiem rozpryskiwały się na trawie, a czasem kogoś trafiały – za każdym razem wywołując salwy śmiechu.
A na koniec pojawiły się tajemnicze rurki zwane trąbkami goki. Wzbudziły wielkie zainteresowanie, gdyż zobaczyliśmy je po raz pierwszy. Każdy mógł wykazać się inwencją i pomysłowością, jak z takiej rurki skorzystać. Jedni próbowali w nie dmuchać, inni zaglądać do środka, aż w końcu ktoś wpadł na pomysł, by taką rurką pomachać. I to był strzał w dziesiątkę, gdyż ku zaskoczeniu wszystkich rurka  odpowiedziała dźwiękiem. Trąbki okazały się hitem tegorocznego Dnia Dziecka. A na koniec, pełni wrażeń udaliśmy się na ulubiony poczęstunek.
Tego dnia  pizza i lody smakowały wybornie. W naszym Ośrodku lubimy się wspólnie bawić i wiemy jak sprawić, by było wesoło.